Наразі немає широко прийнятого визначення терміна туристичного пункту. З точки зору постачання туристичної галузі, призначення зазвичай визначається геополітичною межею, враховуючи, що маркетинг призначення найчастіше фінансується урядами. З точки зору мандрівника, призначення може сприйматися зовсім інакше.


Туристичне місце – місто, чи інша територія, яка значною мірою залежить від доходів, що отримують від туризму, або «країна, штат, регіон, місто, яке продається або продає себе як місце для туризму”. Він може містити одну або кілька туристичних визначних пам’яток і, можливо, деякі “туристичні пастки”. Наприклад, Siem Reap Town – це популярне туристичне місце в Камбоджі, в основному використовуеться за його близькість до храмів Ангкор.

Тропічний острівний курорт – це острів або архіпелаг, який також залежить від туризму як його джерела доходу. Багами в Карибському архіпелазі, Балі в Індонезії, Пхукет в Таїланді, Гаваї в США, Палаван на Філіппінах, і Фіджі в Тихоокеанському, острові Вамізі, Санторіні та Ібізи – приклади популярних острівних курортів.